Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

استانداردهای تعریف شده برای اسباب بازی

استانداردهای تعریف شده برای اسباب بازی

استانداردهای تعریف شده برای اسباب بازی

 


به گفته کارشناسان : ما اسباب بازی ها را بر اساس استاندارد جنرال ملی و بین المللی 620446978267 بررسی می کنیم. این استانداردها فعلا" بر اساس ایمنی اسباب بازی را مورد بررسی قرار می دهند و از لحاظ کیفی هنوز استانداردی وارد نشده است یعنی رفتارهای درست که سازنده اسباب بازی آنها را پیش بینی کرده و رفتارهای نادرست که از طرف تولید کننده پیش بینی نشده اند مثل پرت کردن، شکستن و .... بعد از انجام این آزمون ها اسباب بازی دیگر نباید برای کودک خطراتی از قبیل تیز بودن، سرعت بالا، احتمال خفگی یا جراحات چشمی داشته باشند.

درخصوص عنصرهای سنگین در اسباب بازی نیز این استانداردها به کار می رود. مواد به کار رفته در اسباب بازی چون با بدن کودک ممکن است تماس داشته باشند، اولا" باید نو بوده و عاری از هر گونه آلودگی یا مواد بازیافتی باشند. دوم اینکه عناصر رسمی و سنگین نباید در آن وجود داشته باشند از نظر بعد الکتریکی این اسباب بازی ها مورد بررسی قرار می گیرند که هیچ گونه حرارت بالا و یا احتمال برق گرفتگی نداشته باشند.

به گفته او در بحث استاندارد، نشانه های هشداری روی کالا بسیار مهم است چون با رشد سن، توانایی های حسی حرکتی کودک هم رشد می کند و این برای والدین که اسباب بازی را خریداری می کنند بسیار مهم است. حتما" تا به حال متوجه شده اید در بسیاری از اسباب بازی هایی که از چین وارد می شوند، در داخل آنها از مواد نرم استفاده می شود. در خصوص این نوع از اسباب بازی ها می گوید: " وقتی ما روی این مواد آزمون انجام می دهیم. متوجه می شویم که این مواد از مواد بازیافت شده کارخانه های دیگر است که برای سنگین کردن این اسباب بازی ها همراه با خاک از آنها استفاده می شود. همچنین اسباب بازی هایی که حاوی مایع هستند از لحاظ میکروب دارای خطر بالایی هستند. " وی دامه می دهد: " بخصوص زمانی که کشورهایی مثل چین بیماریهایی مثل سارس یا آنفلوآنزای مرغی وجود دارد خیلی از کشورها از ورود آنها جلوگیری کردند چون ممکن است مایع درون آنها حاوی میکروب باشد. "


فاکتورهای ایمنی اسباب بازی :

آزمایش مواد تشکیل دهنده

آزمون قطعات کوچک

بررسی از لحاظ شکل و اندازه، لبه ها، نوک های تیز، برآمدگی ها، سیم ها و میله های فلزی، ورق های نازک پلاستیکی

بررسی ریسمان و یا کش در اسباب بازی ها

بررسی سوراخ ها و حفره هایی که داخل اسباب بازی وجود دارد.

بررسی فنرهای استفاده شده در اسباب بازی

بررسی اسباب بازی های پرتابی از نظر انرژی جنبشی

و موارد خاص مثل اسباب بازی های حاوی مایع، تاشو و .......

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 72
  • بازدید دیروز: 2685
  • بازدید کل: 6722905