Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

رهبری انگیزه‌بخش چیست؟

رهبری انگیزه‌بخش چیست؟

برای آنکه رهبری انگیزه‌بخش باشد باید با انگیزه دادن به‌خود آغاز کنید. شما از طریق داشتن هدفی بزرگ و حرکت به سمت تحقق بخشیدن به آن خود را حائز انگیزه می‌کنید و دیگران را تشویق می‌کنید برای محقق ساختن آن هدف با شما همکاری کنند.
●استانداردی تعیین کنید
باید با هر کار می‌کنید در هر حوزه‌ای، حائز صداقت و درستکاری مطلق باشید. باید فردی باشید که دیگران او را مورد ستایش قرار داده، به او احترام می‌گذارند و مایلند شبیه وی باشند. برای کارها و اعمال خود استانداردی تعیین کنید که دیگران آن را بالا می‌دانند. هنگامی‌که با صداقت با خود و دیگران برخورد می‌کنید، آنها با اطمینان خاطر شما را مورد حمایت قرار می‌دهند و نسبت به شما پایبندی احساس می‌کنند.
از منطقه امن خارج شوید
از طریق روبه‌رو شدن با تردیدها و عدم قطعیت‌ها و حرکت به جلو علیرغم این موانع، شجاعت خود را نشان می‌دهید. اگر حتی هنگامی‌که نسبت به نتیجه نگران هستید و از آن اطلاعاتی کامل ندارید با تمام قدرت و توان به سمت آن و تحقق اهداف حرکت کنید، شجاعت خود را نشان داده‌اید. نباید با ترس‌ها و تردیدها را برای خود نگه‌دارید و در جهت رفع آنها قدم بردارید. همواره از منطقه امن خارج شوید و به سمت اهداف‌تان حرکت کنید. صرف‌نظر از اینکه وضعیت تا چه حد ناامیدکننده و مبهم به‌نظر می‌رسد، همواره لبخند بزنید.
●دیگران را تشویق کنید
شدیداً واقع‌بین باشید. هرگز درگیر بازی‌های ذهنی یا مشغول گول زدن خود نشوید. باید دیگران را نیز تشویق کنید درباره وضعیت‌شان واقع‌بین باشند و بفهمند که برای هر چه که می‌خواهند داشته باشند باید بهائی بپردازند. آنها ضعف‌هائی دارند که باید بر آنها غلبه کنند و استانداردهائی دارند که باید آنها را حفظ کنند تا بتوانند در بازار شدیداً رقابتی کنونی به حیات خود ادامه دهند. شما باید مسئولیت کامل پیامدهای امور و نتایج را برعهده بگیرید. نباید بهانه بیاورید، دیگران را ملامت کنید یا علیه کسانی که فکر می‌کنید با شما غیرمنصفانه رفتار کردند جبهه‌گیری کنید. باید به‌خود بگوئید: اگر قرار است کاری انجام شود، به من بستگی دارد و من باید آن را انجام دهم. دائماً باید تکرار کنید: مسئولیت بر دوش من است.
●اقدام کنید
می‌دانید که تمام آمادگی‌های ذهنی و شخصیتی، صرفاً مقدمه اقدام هستند. نه آنچه می‌گوئید بلکه آنچه انجام می‌دهید اهمیت دارد. نشانه رهبر واقعی این است که او در اقدام و عمل، پیشرو است و از دیگران زودتر دست به اقدام می‌زند. او مایل است قبل از بقیه دست به‌کار شود. او الگو می‌شود و هر آنچه که از دیگران انتظار دارد انجام دهند ابتدا خود انجام می‌دهد.
●به خود انگیزه دهید
شما با انگیزه دادن به‌خود، رهبری انگیزه‌بخش می‌شوید و واقعیت این است که با حرکت به سمت تکامل و حفظ بالاترین استانداردها، به‌خود انگیزه می‌دهید. شما با انجام وظایف خود با بالاترین استانداردها و با تمام وجود، حائز انگیزه می‌شوید. از طریق یافتن راه‌هائی برای کمک به دیگران برای بهبود زندگی‌شان و رسیدن به اهداف‌شان، به‌خود و دیگران انگیزه می‌دهید. با تبدیل شدن به فردی که دیگران مایلند از او پیروی کرده و حمایت‌اش کنند تا با اهداف‌اش برسد، رهبری انگیزه‌بخش خواهید شد. مهم‌ترین وظیفه شما این است که کنترل کامل رشد شخصی و شخصیتی خویش را در دست بگیرید و در تمام حوزه‌های زندگی خویش به یک رهبر و پیشرو تبدیل شوید.
●اقدام عملی
در اینجا به دو اقدام اشاره می‌شود که به شما کمک می‌کند راهنمائی‌های بالا را در عمل به‌کار گیرید:
۱. خود را در تمام حوزه‌هائی که فعالیت می‌کنید فردی برجسته و یک رهبر ببینید. از بهترین کسی که می‌شناسید، در رفتارهای خود الگو بگیرید. استانداردها و معیارهای بالا تعیین کنید و هرگز در رعایت آنها کوتاهی نکنید.
۲. اهداف و اولویت‌هایتان را کاملاً روشن کنید سپس پیوسته به طرف آنها حرکت کنید. تصور نکنید وقت زیادی دارید. اگر به حرکت به سمت جلو ادامه دهید، خودبه‌خود، به خویش و دیگران انگیزه خواهید داد. به یاد داشته باشید در زندگی و کار اگر به جلو حرکت نکنید پس‌روی خواهید کرد، یعنی سکون معنا ندارد.

  • منبع: vista.ir
  • تاریخ: یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - 14:43
  • نویسنده:
  • صفحه: BIZKIDS
  • بازدید: 569

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 481
  • بازدید دیروز: 819
  • بازدید کل: 6097931