Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

از فقر تا ثروت-افسانه یا حقیقت

از فقر تا ثروت-افسانه یا حقیقت

Glenn Beach ، شاعر، نویسنده و کارآفرین کسب و کارهای خانگی در Nova Scotia کانادا است. شما قادر هستید با جیبی خالی از پول و پر از صورت حساب­های پرداخت نشده، کسب و کار خود را آغاز کنید و از طریق اینترنت، درآمدی منظم و حتی ثروتی بی­حساب کسب کنید!
از آنجایی که این مسیر، به مثابه جاده­ای سخت و طولانی است، باید خود را از قبل آماده کنید و نقشه مناسبی همراه داشته باشید.
قبل از هر چیز بهتر است به آماده­سازی خود بپردازید. اگر جوان هستید باید در زمینه کاری مورد نظرتان تحصیلات و دانش لازم را کسب کنید.باید مدتی را برای فرد دیگری کار کنید و تجربه وشهرت مورد نظر را کسب کنید. پس از این مرحله میتوانید اقدام به گرفتن یک وام مختصر جهت شروع کار، اجاره دفتر کار و خرید تجهیزات، ابزار و مبلمان مورد نیاز خود کنید. برای کارتان تبلیغات کنید و آنقدر به این کار ادامه دهید که از بدهی خارج و به سود برسید.
اگر شما جوان نیستید، تشکیل خانواده داده­اید و کلیه مخارج و بدهی­های مربوط به آن را متقبل شده­ایدو برای فرد دیگری کار میکنید که درآمد خوبی نیز ندارید، وضعیت شما از آنچه مطرح شد متفاوت است. ممکن است شما به مدرسه شبانه­­روزی رفته باشید و تحصیلات خود را به صورت نیمه وقت به پایان برده باشید و اکنون نیز در هر قدمی که برمیدارید طلبکاران به دنبال شما باشند. در اینصورت کاملا اشتباه است که شما کامپیوتر خود را روشن کنید و انتظار داشته باشید که یکی از روش­های سریع پولدار شدن در مورد شما محقق شود.
▪ به عنوان یک کارآفرین اینترنتی، گامهای نخست به شرح زیر است:
۱) خود ارزیابی صادقانه:
برای اینکه تبدیل به یک خوداشتغال شوید، باید برخی از کیفیت­های لازم در شما وجود داشته باشد. صادقانه بگوییم، اگر شما فردی با انگیزه، مصمّم، با اعتماد به نفس، صبور، با پشتکار و اندکی لجباز باشید، از کیفیت لازم برخوردار هستید.
۲) تحقیقات:
شما به صرف زمان جهت تحقیق در مورد شرکتها، محصولات و افرادی که کار مورد نظر شما را انجام میدهند نیاز دارید. آیا این شرکتها استوار و قابل اعتماد هستند؟ آیا مسُولین اجرایی این شرکتها در دسترس و پاسخگو هستند؟ آیا محصولات از کیفیت و مطلوبیت کافی برخوردارند؟ و از همه مهمتر، آیا یک تیم با تجربه و موفق و دوستانی که از شرکت حمایت کنند در دسترس هستند؟
۳) حمایت:
پیرامون شما باید افراد با معلومات، منتورها و رهبران انگیزه بخش، به صورت آنلاین و آفلاین وجو داشته باشند. خانواده شما، شرکت شما و سایر افرادی که در مسیری که شما گام برمیدارید موفق بوده­اند، باید در دسترس شما باشند. هیچ­گاه نباید حس کنید که تنها هستید.
۴) زیر ساخت­ها:
هرچه را که نیاز دارید تعیین کنید: کامپیوتر، پرینتر، فکس، تلفن و به­طور کلی هر چیزی را که کسب و کارتان به آن نیاز دارد فراهم کنید. فضای دفتر خود را به گونه­ای طراحی کنید که با شیوه زندگی و نیازهای کاری شما همخوانی داشته باشد.
اگر تمایل دارید صبح­ها به کار بپردازید، یک گوشه از خانه شما برای کارتان کافی است، البته به شرطی که بچه­هایتان مدرسه باشند و یا صدای آنها شما را اذیت نکند. اما اگر تمایل دارید که بعد از ظهرها کارکنید، نیاز به اتاقی مجزا دارید. شما محتاج همکاری نزدیکانتان هستید.
۵) واقع­بینی:
آغاز کاری که دست یافتن به اهداف آن بعید مینماید، کار صحیحی نیست. بسیاری از افراد برای شما تعریف میکنند که شخصی با سرمایه بسیار اندک در عرض یک هفته و یا کمی بیشتر، هزاران دلار به دست آورده است، اما هیچ­کدام از این افرا د به شما نمیگویند که ممکن است شما یکی از هزاران نفری باشید که قبل از اینکه حتی یک سنت به دست آورند مجبور به ترک کار خود شده­اند. ممکن است امروز شما درآمدی کسب کنید اما آیا این روند همیشگی خواهد بود؟ زمان به درآمد رسیدن هر کسب و کار با سایر کسب و کارها متفاوت است. ممکن است شما در دو ماه به درآمدزایی برسید و یا این فرآیند یکسال به طول انجامد. هر چقدر هم این زمان طولانی باشد، شما باید پیش­بینی­های کافی را به عمل آورید و قادر به اداره این کسب و کار باشید.
آگاه باشید که حرکت شما به سمت قله اهدافتان، صعودی یکنواخت نخواهد بود بلکه با پستی و بلندی مواجه خواهید شد.
۶) فروش محصول خود یا دیگران:
پرواضح است که درآمد بیشتر برای شما، در فروش محصول خودتان حاصل خواهد شد. هرچندکه فروش محصولات شرکتی دیگر، راهی مطمُن برای آشنایی با تجارت الکترونیک است. در گام نخست، شما با اقیانوس ژرفی از اطلاعات مواجه میشوید اما کمی که به پیش بروید آنچه مد نظرتان است به دست می­آورید. کار کردن برای یک شرکت خوب باعث میشود که شما هر اطلاعاتی را که جهت کارکردن برای خودتان نیاز دارید به دست آورید.
۷) طرح کسب و کار:
تهیه طرح کسب و کار به شما تمرکز میدهد، شما را در توسعه اهداف، استراتژیها و طرح­های عملیاتی یاری میکند و به شما کمک میکند که نتایج کارتان را ارزیبی کنید.
این طرح میتواند دربرگیرنده پیش­بینی­های آینده شما نیز باشد. طرح کسب و کار یک فرمت نوشته شده ندارد و همانگونه که میدانید با گسترش کسب و کار شما، این طرح نیز گسترش خواهد یافت.اکنون که شما نقشه راه را دارید، قدم اول را بردارید. آینده شما از همین امروز آغاز خواهد شد.
  • منبع: vista.ir
  • تاریخ: چهارشنبه 13 اسفند 1393 - 16:26
  • نویسنده:
  • صفحه: BIZKIDS
  • بازدید: 639

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 449
  • بازدید دیروز: 4229
  • بازدید کل: 6649813