Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نکاتی شگفت انگيز درمورد نوزادان

نکاتی شگفت انگيز درمورد نوزادان

دوران بارداری زمان به یادماندنی در زندگی یک زن است اما مهم تر از آن تولد نوزاد است. با تولد نوزاد که از شگفتی های خلقت محسوب می شود، والدین به گریه می افتند و دچار شور و هیجان می شوند.

به چند واقعیت جالب درباره نوزادان اشاره شده است:

* نوزاد در پنج ماهگی، به ۲برابر وزن هنگام تولد می رسد.
* هنگام تولد، گوش میانی نوزاد هنوز پر از مایعات است که در شنوایی وی اختلال ایجاد می کند. با این وجود تنها صدایی که قادر به تشخیص آن است، صدای مادر است.
* در سوئد سال ۱۹۸۷ محققان، نوزادی را که تازه به دنیا آمده بود روی قفسه سینه مادر قرار دادند و طی یک ساعت نوزاد با حرکت کردن موفق شد سینه مادر را پیدا کند. این آزمایش ثابت می کند نوزاد از زمان به دنیا آمدن قادر است چهار دست و پا راه برود.
* در هر ثانیه، ۴نوزاد به دنیا می آیند، به عبارت دیگر در هر دقیقه حدود ۲۵۵ نوزاد متولد می شود!
* نوزاد اگرچه گریه می کند اما اشک نمی ریزد چرا؟ اگرچه غدد اشکی فعال است اما اشکی که تولید می شود، تنها چشم را مرطوب نگه می دارد و از آن محافظت می کند.
* نوزاد در هر دقیقه ۴۰بار نفس می کشد در حالی که یک فرد بزرگسال ۱۲ تا ۲۰ بار نفس می کشد.نوزادان نزدیک بین به دنیا می آیند و تنها می توانند تا فاصله ۳۱ یا ۳۴سانتی متر را به وضوح ببینند.
* بیشتر نوزادان با چشم های آبی به دنیا می آیند. این رنگ از ذرات رنگ پشت عنبیه و بافت اصلی عنبیه به وجود می آید. در بیشتر موارد هنگام تولد ملانین در بافت اصلی شکل نگرفته و به همین علت است که نوزاد با چشم آبی به دنیا می آید. در ۶ تا ۱۲ماهگی، ملانین (رنگدانه اصلی چشم) ظاهر می شود.
* از هر ۳نوزاد، یک نفر لکه مادرزادی دارد که این آمار در دختران ۲برابر پسران است.
* تعداد استخوان نوزاد ۲۷۰عدد است که خیلی بیشتر از تعداد استخوان بزرگسالان است. به مرور تعداد استخوان ها به ۲۰۶ عدد می رسد. علت این امر جوش خوردن ستون مهره ها و جمجمه هنگام رشد نوزاد است.

 

  • منبع: www.vista.ir
  • تاریخ: پنجشنبه 10 مرداد 1392 - 07:33
  • نویسنده:
  • صفحه: عمومی
  • بازدید: 814

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 514
  • بازدید دیروز: 851
  • بازدید کل: 6720662