Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ارتقا رزولوشن میکروسکوپ های معمولی با نرم افزار

ارتقا رزولوشن میکروسکوپ های معمولی با نرم افزار

جمعی از محققین انستيتو تكنولوژى كاليفرنيا، روشی را ایجاد کرده اند که بدون دستکاری در لنز و ابزارهای نوری میکروسکوپ ها، بتوان تصاویری بسیار بهتر تهیه نمود. آنها به جاى اينكه در ساختار نورى خود ميكروسكوپ ها تغيير خاصى اعمال كنند، كار خود را بر روى يك نرم افزار كامپيوترى پردازشگر و تركيب كننده تصوير كه در ارتباط با ميكروسكوپ كار مى كند، متمركز كردند.

تغيير سخت افزارى مهمى كه بر روى ميكروسكوپ هاى معمولى موجود انجام مى گيرد زمانى است كه مى خواهند يك مجموعه 150 تايى از لامپ هاى LED كوچك را در زير لام، و يا به عبادت ديگر همان جايى كه سيستم نورى خود ميكروسكوپ تعبيه شده است، جاسازى كنند.

براى ديدن نمونه موجود، نور از زاویه های مختلفی تابانده شده و تصاویر مختلفی تهیه می شود. سپس نرم افزار كامپيوترى تمامى آن تصاوير را به يكديگر متصل كرده و يك تصوير يكپارچه از نمونه آزمايشگاهى توليد مى كند.

در نهایت تصاوير حاصل از پردازش اين نرم افزار حاوى اطلاعاتى ١٠٠ برابر بيشتر نسبت گذشته خواهد بود. با اين نرم افزار پردازشگر و مجموعه نورى، كاربران مى توانند ميكروسكوپ هاى ساده و قديمى خود را به يكباره ارتقا رزولوشن داده و از تصاوير حاصل بيشترين اطلاعات را استخراج كنند.

براى تجهيز هر ميكروسكوپ به اين مجموعه نورى جدید تنها ۲۰۰ دلار هزينه تخمين زده شده است. بنابراین محققین معتقد هستند که از اين روش مى توان در تجهيز ميكروسكوپ هاى آزمايشگاه ها با هزينه كمتر در جهت توسعه بهداشت و درمان در كشور هاى مختلف استفاده نمود.

 

ارسال نظر

سبد خرید شما

سبد خالی است

اطلاع رسانی

برای دریافت نمایندگی با شماره 02188633815 تماس حاصل فرمایید

اشتراک خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آمار

  • بازدید امروز: 169
  • بازدید دیروز: 1447
  • بازدید کل: 6820578